Książki, poradniki, ebooki, audiobooki -
Uwaga remont!

header_top2.png

Promocja dnia

30% taniej na książki informatyczne !
Codziennie inna książka.

Promocja 20%

20% taniej na książki klasy business !
Codziennie inna książka.

Promocja o 20%

20% taniej na książki "Sztuka życia" !
Codziennie inna książka.

Promocja - 20%

20% taniej na książki z serii Poradniki !
Codziennie inna książka.

Jesteś tutaj:

Darmowe e-booki

Uwaga remont!

uwremontPoradnik przeprowadza nas przez zagadnienia podstawowe w planowaniu inwestycji. Na początek wprowadza nas w problematykę różnicy pomiędzy remontem kompleksowym, a remontem częściowym. Wykazuje różnicę pomiędzy pracami do wykonania w mieszkaniu w stanie deweloperskim, a lokalem do generalnego remontu. W dalszej części pomaga odpowiedzieć na pytanie według jakich kryteriów należy wybrać ekipę remontową.

Poradnik w bezpośredni sposób zwróci naszą uwagę na pięć podstawowych błędów, których nie można popełnić podczas planowania i rozpoczynania inwestycji. Wskazując właściwe podejście do takich zagadnień jak uczciwa umowa z wykonawcą, właściwe wyliczanie kosztów czy to w jaki sposób zaufać wykonawcy, bezsprzecznie pomoże w dobrym starcie.

Ten podręcznik planowania remontu, w kolejnych rozdziałach uzmysłowi czytelnikowi, że całe zagadnienie składa się bardzo wielu różnorodnych elementów takich jak: prace wykonawcze, materiały wykończeniowe ( materiał brudny), dobory podłóg, płytek, drzwi i sprzętów AGD. Zrozumiemy, że kiedy spiszemy to wszystko powstanie nam bardzo długa lista, w której nie trudno o błędy z naszej strony i niepotrzebne wydatki. Tu właśnie znajdziemy porady jak się w tym wszystkim nie pogubić.
Decydując się na remont musimy zdecydować czy powierzymy ekipie remontowej nasze mieszkanie, wieloletnie oszczędności i najzwyczajniej zaufamy ich słowom o gwarancji i jakości, czy postanowimy wziąć sprawy w swoje ręce i ruszyć na nieznane wody. Ten podręcznik pomoże w podjęciu tej decyzji.

Nieruchomości, które nasz czytelnik chce wyremontować różnią się nie tylko wymiarem i adresem ale przede wszystkim przeznaczeniem i historią. Mamy nowe budownictwo i lokale z przeszłością, mieszkania pod wynajem i remonty dla siebie i rodziny. Vademecum remontu mówi co w bezpośredni sposób wiąże się z tymi zagadnieniami. Tłumaczy problematykę starego budownictwa, dowiadujemy się, że jest przede wszystkim atrakcyjne przez wzgląd na lokalizację i ciekawą przestrzeń wewnętrzną, jednak podejście do generalnego remontu takiego miejsca jest zupełnie inne niż lokalu w stanie deweloperskim. Co zrobić z parkietem, piecem kaflowym, krzywymi ścianami czy sufitem?

W takim razie co z remontem mieszkania pod wynajem? Otóż jest niczym innym jak inwestycją. Ten poradnik jest odpowiedzią, w jaki sposób przeprowadzić tą operację aby efektem było nie przeinwestowanie lecz atrakcyjne mieszkanie dla lokatora, który zostanie z nami nawet dłużej niż planował.
W dobie dzisiejszych narzędzi projektowych, niezwykłym komfortem jest możliwość zobaczenia na własne oczy własnego wnętrza nawet zanim zostanie wkręcona na budowie pierwsza śruba. Kto zrobi to lepiej niż doświadczony architekt i projektant? Dlaczego warto powierzyć i przepracować własny pomysł? Wskazówki są w tej książce.

Dzięki temu podręcznikowi zadamy sobie pytania, które być może nie przyszły by nam na myśl, a są w stanie podnieść jakość remontu. Czy poddasze to tylko zbędny magazyn na zakurzone pudła czy przestrzeń o wielkim potencjale? A czy jest sposób na uzyskanie dodatkowego miejsca w mieszkaniu? Remont i planowanie własnej przestrzeni w mieszkaniu ma przede wszystkim zwiększyć nasz komfort codziennego życia. Często jednak nie zadajemy sobie pytania o dodatkową przestrzeń, ponieważ od razu zakładamy że to niemożliwe, a dodatkowa łazienka, garderoba czy biuro jest na wyciągnięcie ręki. Pomoc znajduje się w tym podręczniku.

Nie jeden z naszych czytelników zapyta, a co jeśli mam nietypowe mieszkanie o dziwnych skosach i półokręgach? Do poradnika zapraszamy wszystkich, którzy zmagają się z nietypową funkcjonalnością i problemami aranżacyjnymi lokali o niestandardowych kształtach. Taka przestrzeń ma też swoje zalety!

Nie mogło zabraknąć miejsca na rozważania o podłodze. Podłoga to kluczowe zagadnienie ponieważ pokrywa całą powierzchnię mieszkania, a mało kto wie, że nie musi, a nawet nie powinna być tylko ładna. Podłoga może być ogrzewaniem naszego mieszkania lub ochroną przed wilgocią. Dowiemy się od czego zacząć i jakie pytania należy postawić w temacie podłóg.

Poradnik pomoże zrozumieć czemu właściwy projekt kuchni – jej funkcjonalności jest taki ważny. Odpowie na pytania: Jak zaprojektować Kuchnię? Co oznacza funkcjonalna i zdrowa kuchnia? Jak wykorzystać każdy zakamarek kuchni?
Któż z nas nie zmagał się z sąsiedzkimi problemami. Podręcznik porusza tę kwestię ponieważ nie można jej bagatelizować. Będąc właścicielem mieszkania w bloku, bez względu na nowe lub stare budownictwo problem przewodzenia akustycznego jest ważnym punktem projektu i aranżacji wnętrza. Pamiętajmy, że relacja jest dwubiegunowa, ja nie chcę słyszeć sąsiadów a oni mnie. Jak o to zadbać, jak ugryźć temat – przychodzimy z pomocą.

Mieszkanie czy dom jest też skarbnicą naszych prywatnych rzeczy, od ubrań, przez narzędzia gospodarcze, narty, rowery aż do zapasów żywieniowych. Czytelnicy znajdą kilka pomocnych wskazówek, jak zapanować nad inwentarzem.
Na samym końcu poradnik traktuje o jednej z najważniejszych kwestii. Dobór kolorów ścian to nie byle gratka. Kolor wpływa na nas tak jak muzyka. Jak dobierać kolory? Jak pomalować mieszkanie aby współgrało z naszym życiem i abyśmy po prostu czuli się tam dobrze? Jasne lub ciemne mieszkanie, a odczucie koloru, to kwestie poruszane w poradniku.

 

Darmowy e-book Pobierz teraz

Promocje eBooki

Codziennie promocja
innej książki !

Kursy video IT

Kursy video z serii IT

Biznes IT

Książka z serii Biznes IT

Life Architect

Pakiety

J. Maxwell

Polecamy

Inwestuj we własny dług

Inwestuj we własny dług

Zarządzenie finansami osobistymi może być proste.  O tym...

Więcej w : Rekomendowane

Ebook za darmo

Zarobić na kryzysie

Zarobić na kryzysie

Jak zarobić na kryzysie? Zyskuj niezależnie od sytuacji...

Więcej w : E-booki za darmo

O zdrowiu

Witaminy, minerały i suplement…

Witaminy, minerały i suplementy

Jak stosując odpowiednie preparaty i witaminy poprawić swoje zdrowie i podnieść jakość życia. Jedyna tego typu publikacja na rynku, wypełniająca lukę i stanowiąca odpowiedź na zapotrzebowanie na taką informację. Czy chcesz być...

Więcej w : Zdrowe odżywianie

Czytaj więcej...

Biznes i kariera

Moja Pasja Moją Firmą

Moja Pasja Moją Firmą

Słynne jest już hasło "Jeśli robisz to co kochasz, to nie przepracujesz ani jednego dnia" głoszone przez przedsiębiorców-pasjonatów. Problem polega jednak na tym, że o ile twoją pasją nie jest...

Więcej w : Własna firma

Czytaj więcej...
Designed by :