Elektronika
Elektronika bez oporu. Układy cyfrowe
- Szczegóły
- Kategoria: Elektronika
Elektronika to dziedzina nauki, bez której trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie współczesnego świata. Układy cyfrowe znajdziemy dziś dosłownie wszędzie, stosowane są na każdym polu ludzkiej działalności. Jednocześnie trudno uznać elektronikę za obszar wiedzy przystępnej dla każdego. Tym bardziej więc warto sięgnąć po wartościową pomoc - pozycję, dzięki której można komfortowo zgłębiać arkana budowania, uruchamiania i naprawiania układów elektronicznych.
Ta książka w dużej mierze opiera się na praktycznych przykładach. Od pomysłu na osiągnięcie celu, przez projekt sporządzony z użyciem konkretnych symboli podzespołów, po jego fizyczną realizację - stanowi kompleksowe wprowadzenie w zagadnienia związane z tworzeniem układów cyfrowych, łącznie z uruchamianiem i testowaniem ich sprawności już po montażu, zgodnie ze schematem. Przemyślana struktura przewodnika, przystępny styl, a także liczne ilustracje, przykłady i zadania zdecydowanie ułatwiają przyswajanie wiedzy.
Stykowe elektryczne układy sterowania - wydanie II uzupełnione
- Szczegóły
- Kategoria: Elektronika
Oto drugie, uzupełnione wydanie znakomitego przewodnika po stykowym elektrycznym sterowani, czyli celowym oddziaływaniu sygnałów wejściowych na wyjścia zgodnie z odpowiednimi algorytmami sterowania. Omawia proces, jaki zachodzi w układach stykowo-przekaźnikowych, stanowi też poradnik montażu własnych układów. Zawiera wiedzę z zakresu projektowania, montażu i uruchamiania układów stykowo-przekaźnikowych, a także zasad ich działania i sterowania nimi. Pozwala też szczegółowo poznać działanie układu po podłączeniu zasilania i uruchomieniu poszczególnych elementów układu.
Opanowaniu tych zagadnień sprzyja innowacyjny , przejrzysty sposób analizy działania układów sterowania. Rozwijać umiejętności pomaga również zbiór przykładowych stykowych elektrycznych układów sterowania, które można zmontować samodzielnie.
Elektronika bez oporu. 55 układów tranzystorowych
- Szczegóły
- Kategoria: Elektronika
Układy elektroniczne - od teorii do praktyki
Najnowsza książka Witolda Wrotka liczy - jak sugeruje tytuł - 55 rozdziałów, które stanowią stopniowe wprowadzenie w świat elektroniki, a konkretnie tranzystorów i zbudowanych na ich podstawie układów. Treść zawarta w tym przystępnym przewodniku została zilustrowana licznymi schematami i niejednokrotnie żartobliwymi fotografiami z równie zabawnymi podpisami. Z wciągającej lektury czytelnik dowie się między innymi, jak czytać oznaczenia na schematach układów elektronicznych, a także czym są baza, Bootstrap, dziury, para różnicowa czy przebicia.
Ponadto początkujący adepci elektroniki uzyskają odpowiedzi na różne, niejednokrotnie przekornie postawione pytania. Na przykład: czy warto poświęcać czas na zrozumienie zasady działania tranzystora? Lub: jak zwalczać pasożyty w tranzystorach?
Encyklopedia elementów elektronicznych. Tom 3. Czujniki orientacji, ingerencji i właściwości otoczenia
- Szczegóły
- Kategoria: Elektronika
Elektronik, zwłaszcza gdy pracuje nad trudniejszymi projektami, musi mieć dostęp do rzetelnych i sprawdzonych informacji. Oczywiście, jakieś dane są dostępne w kartach produktów, biuletynach producentów czy internecie. Tyle że wyszukiwanie i weryfikowanie tych źródeł bywa czasochłonne.
Każdy elektronik, zarówno zawodowiec, jak i amator, doceni więc zamysł, by niezbędne informacje zebrać w jednym miejscu, w formie dobrze zorganizowanego zestawienia, zawierającego również sprawdzone i trudno dostępne dane szczegółowe.
To trzeci tom niezwykłej encyklopedii przeznaczonej dla osób zajmujących się elektroniką. Tak jak w pozostałych częściach serii, znalazła się tu uporządkowana i potwierdzona wiedza o podzespołach. W książce znajdziesz informacje o czujnikach elektronicznych, skrupulatnie uzupełnione fotografiami, schematami i wykresami.
Elektronika dla informatyków i studentów kierunków nieelektrycznych
- Szczegóły
- Kategoria: Elektronika
Wkrocz w fascynujący świat elektroniki!
Książka, napisana z myślą o początkujących, powstała na podstawie wykładów i zajęć laboratoryjnych prowadzonych przez autora dla studentów kierunków nieelektrycznych. Składa się z trzynastu rozdziałów zgrupowanych w trzech częściach: repetytoria, elektronika analogowa i elektronika cyfrowa.
Pierwszą, "powtórkową" część publikacji wypełniają niezbędne informacje z matematyki, wykraczające nieco poza program szkoły średniej. Celem jest przypomnienie takich zagadnień jak różniczkowanie, całkowanie, liczby zespolone, a także podstawowej wiedzy o prądzie elektrycznym, by przejść od fundamentalnych pojęć fizyki i elektrodynamiki do tych, które tworzą elementarny język elektrotechniki. Jest tu więc mowa o absolutnych podstawach elektroniki - prawach Kirchhoffa i Ohma w ujęciu zarówno mikro-, jak i makroskopowym.