Elektronika
Elektronika bez oporu. 55 układów tranzystorowych
- Szczegóły
- Kategoria: Elektronika
Układy elektroniczne - od teorii do praktyki
Najnowsza książka Witolda Wrotka liczy - jak sugeruje tytuł - 55 rozdziałów, które stanowią stopniowe wprowadzenie w świat elektroniki, a konkretnie tranzystorów i zbudowanych na ich podstawie układów. Treść zawarta w tym przystępnym przewodniku została zilustrowana licznymi schematami i niejednokrotnie żartobliwymi fotografiami z równie zabawnymi podpisami. Z wciągającej lektury czytelnik dowie się między innymi, jak czytać oznaczenia na schematach układów elektronicznych, a także czym są baza, Bootstrap, dziury, para różnicowa czy przebicia.
Ponadto początkujący adepci elektroniki uzyskają odpowiedzi na różne, niejednokrotnie przekornie postawione pytania. Na przykład: czy warto poświęcać czas na zrozumienie zasady działania tranzystora? Lub: jak zwalczać pasożyty w tranzystorach?
Encyklopedia elementów elektronicznych. Tom 3. Czujniki orientacji, ingerencji i właściwości otoczenia
- Szczegóły
- Kategoria: Elektronika
Elektronik, zwłaszcza gdy pracuje nad trudniejszymi projektami, musi mieć dostęp do rzetelnych i sprawdzonych informacji. Oczywiście, jakieś dane są dostępne w kartach produktów, biuletynach producentów czy internecie. Tyle że wyszukiwanie i weryfikowanie tych źródeł bywa czasochłonne.
Każdy elektronik, zarówno zawodowiec, jak i amator, doceni więc zamysł, by niezbędne informacje zebrać w jednym miejscu, w formie dobrze zorganizowanego zestawienia, zawierającego również sprawdzone i trudno dostępne dane szczegółowe.
To trzeci tom niezwykłej encyklopedii przeznaczonej dla osób zajmujących się elektroniką. Tak jak w pozostałych częściach serii, znalazła się tu uporządkowana i potwierdzona wiedza o podzespołach. W książce znajdziesz informacje o czujnikach elektronicznych, skrupulatnie uzupełnione fotografiami, schematami i wykresami.
Elektronika dla informatyków i studentów kierunków nieelektrycznych
- Szczegóły
- Kategoria: Elektronika
Wkrocz w fascynujący świat elektroniki!
Książka, napisana z myślą o początkujących, powstała na podstawie wykładów i zajęć laboratoryjnych prowadzonych przez autora dla studentów kierunków nieelektrycznych. Składa się z trzynastu rozdziałów zgrupowanych w trzech częściach: repetytoria, elektronika analogowa i elektronika cyfrowa.
Pierwszą, "powtórkową" część publikacji wypełniają niezbędne informacje z matematyki, wykraczające nieco poza program szkoły średniej. Celem jest przypomnienie takich zagadnień jak różniczkowanie, całkowanie, liczby zespolone, a także podstawowej wiedzy o prądzie elektrycznym, by przejść od fundamentalnych pojęć fizyki i elektrodynamiki do tych, które tworzą elementarny język elektrotechniki. Jest tu więc mowa o absolutnych podstawach elektroniki - prawach Kirchhoffa i Ohma w ujęciu zarówno mikro-, jak i makroskopowym.
Sterowanie programowalne. Od mikrokontrolera do sterownika PLC
- Szczegóły
- Kategoria: Elektronika
Urządzenia elektryczne pod Twoją kontrolą
Sterowanie jest procesem, w którym sygnały wejściowe odpowiednio oddziaływują na wyjścia – zgodnie z regułami sterowania, czyli odpowiednimi algorytmami. Owe algorytmy można realizować na wiele różnych sposobów, m.in. przez bramki logiczne i układy mikrokontrolerów, z czym wiąże się pojęcie sterowników swobodnie programowalnych PLC. Na nich właśnie skupia się autor niniejszej książki.
Poradnik zapozna Cię m.in. z podstawami programowania w języku LD. Podpowie też kilka ciekawych projektów programów w tym języku. Znajdziesz tu ogólny opis technik sterowania – w szczególności sterowania programowalnego. Przydać może Ci się także zawarta w książce dokumentacja programów na sterowniki PLC w języku LD, stanowiąca listę przyporządkowań i schemat podłączeń elektrycznych do sterownika.
Elektronika. Od praktyki do teorii. Wydanie III
- Szczegóły
- Kategoria: Elektronika
Ludzie uważają, że elektronika jest bardzo trudną dziedziną i że wymaga zarówno znajomości skomplikowanych zagadnień teoretycznych, jak i umiejętności manualnych. Trzeba biegle poruszać się w świecie rezystorów, tranzystorów, przełączników... Tymczasem w rzeczywistości elektronika jest pasjonującą zabawą, sprawiającą radość i satysfakcję licznym entuzjastom na całym świecie. Trzeba tylko wiedzieć, jak zacząć przygodę z elektroniką i co należy przygotować, aby już wkrótce zrozumieć jej zasady i bez trudu radzić sobie nawet z bardzo złożonymi zadaniami.
To trzecie, ulepszone i uzupełnione wydanie kultowego podręcznika dla początkujących pasjonatów elektroniki. Dzięki tej książce nauczysz się elektroniki przez odkrywanie, zabawę i doświadczenia. Znajdziesz tu, poza praktycznymi wskazówkami dotyczącymi przygotowania własnego warsztatu i skompletowania potrzebnych urządzeń i komponentów, opis trzydziestu eksperymentów na różnym poziomie zaawansowania.