Książki, poradniki, ebooki, audiobooki -
MNEMObiznes

header_top2.png

Promocja dnia

30% taniej na książki informatyczne !
Codziennie inna książka.

Promocja 20%

20% taniej na książki klasy business !
Codziennie inna książka.

Promocja o 20%

20% taniej na książki "Sztuka życia" !
Codziennie inna książka.

Promocja - 20%

20% taniej na książki z serii Poradniki !
Codziennie inna książka.

Jesteś tutaj:

E-biznes

MNEMObiznes

mnemobJak pamięć wpływa na zyski firmy? MNEMOTECHNIKI w BIZNESIE.

Zdobądź wiedzę o pamięci, a zostaniesz na zawsze w umysłach swoich klientów

Gdy mówimy "pamięć w biznesie lub w sprzedaży", przychodzi nam na myśl najczęściej jeden temat: „dzięki technikom zapamiętywania mogę nauczyć się zapamiętywać twarze i nazwiska klientów i tym zabłysnąć". Owszem, to jedna z możliwości, jakie daje nam wyćwiczona pamięć. Ale zgłębiając tajniki MNEMObiznesu, tak naprawdę otrzymujesz narzędzia wykorzystywane przez psychologię sprzedaży, którymi wdrukujesz na stałe w pamięć klienta ważne informacje o swoim produkcie, marce, firmie.

MNEMObiznes to biznes, który stawia na wykorzystanie w swej działalności wiedzy o mechanizmach działania pamięci. O tym, jak działa pamięć Twoja oraz Twojego klienta.

MNEMOTECHNIKI w BIZNESIE

Jak stosować je w praktyce i na czym polegają?

PRZYKŁAD. PAMIĘĆ EPIZODYCZNA

Dzięki pamięci epizodycznej zapamiętujemy wyjątkowe epizody z naszego życia (pierwsza miłość, dzień ślubu, pierwszy dzień w szkole/pracy, ważne spotkania, szkolenia, nagrody). Zapamiętywanie w ten sposób jest związane z udziałem innych osób w naszym życiu, a także z kreowaniem własnego „ja".

Jak to wykorzystać w swojej firmie?

 • Wykorzystuj do promocji swoich produktów lub usług komunikację i wydarzenia wzbudzające emocje i angażujące osoby, z którymi pracujesz i współpracujesz. Jeśli brakuje emocji, Twoje produkty/usługi nie zostaną zapamiętane, tak jak by mogły.
 • Organizuj, jeśli to możliwe, ważne wydarzenia, szkolenia, prezentacje, konkursy, prelekcje – w ten sposób możesz wpływać pozytywnie na emocje klientów, zacieśnić więzy i relacje.

PRZYKŁAD. MECHANIZM TOROWANIA

„Torowanie" to celowe działanie na nieświadomość po to, by jakiś jeden bodziec, słowo – zostało skojarzone z konkretnym produktem lub marką.

 • Wybierz świadomie wyrazy, które klientom mają się kojarzyć z Twoją firmą, produktami lub usługami. Np. "zmiana", "luksus", "profesjonalizm", "uśmiech", "szybkość".
 • Świadomie wykorzystuj te słowa w działaniach marketingowych Twojej firmy, niech na ich dźwięk klientom w umysłach toruje się droga do firmy. To tylko kwestia czasu, aby klient, słysząc słowa klucze, w swojej głowie miał od razu obraz Twojej firmy.

PRZYKŁAD. STWÓRZ SWOJE "KPW"

KPW to sympatyczny skrót od Kartoteki Przydatnej Wiedzy. Do czego to może służyć? Autor podaje ciekawą metodę na gromadzenie, uporządkowywanie i uaktualnienie swojej wiedzy, aby w ten sposób stać się ekspertem w swojej dziedzinie i wykorzystać to w biznesie.

Odpowiednio skatalogowana wiedza, regularnie uaktualniana – w niedługim czasie zrobi z Ciebie eksperta w Twojej dziedzinie. Ponadto wypracujesz w ten sposób swój wizerunek i styl. A Twój umysł również na tym skorzysta – będziesz ćwiczył dzięki temu pamięć i kreatywność.

Kto może wykorzystać KPW w swojej firmie?

 • Każdy w swojej dziedzinie może wykorzystać KPW do gromadzenia koniecznej wiedzy:
 • menadżerowie – wiedzę o zarządzaniu i kierowaniu
 • sprzedawcy – wiedzę o produkcie
 • pracownicy BOK – wiedzę o relacjach z klientam
 • inni specjaliści – wiedzę o swoim fachu

MNEMObiznes to wiedza o mechanizmach działania pamięci pod kątem wykorzystania jej w marketingu, reklamie i sprzedaży

Co konkretnie jest w tej książce i co Ci to da?

W odróżnieniu od innych książek, temat „pamięci" nie jest związany z „uczeniem się" w rozumieniu szkolnym czy akademickim, ale w całości dotyczy sfery biznesowej. W odróżnieniu z kolei od książek o sprzedaży, nie jest tylko małym fragmentem dotyczącym „pamięci" i włączonym do większej całości (jak to zwykle bywa), lecz stanowi punkt centralny rozważań.

Główny temat, na zasadzie logicznych powiązań, pogłębiają zagadnienia dotyczące takich kwestii jak psychologia sprzedaży, neuromarketing, psychologia percepcji i reklamy.

Jakie znaczenie może mieć dla Ciebie przeczytanie tej książki?

 • dowiesz się, dlaczego warto być ekspertem w wybranej dziedzinie i jak, dzięki nowoczesnym technikom pracy ludzkiego umysłu, ten stan osiągnąć
 • dowiesz się, jakie są mechanizmy działania pamięci
 • nauczysz się, jak zapamiętywać twarze i nazwiska swoich klientów
 • otrzymasz wiedzę, czym są psychologiczne prawa zapamiętywania i jak je wykorzystywać w marketingu, reklamie i sprzedaży, czyli jak wprowadzić te mechanizmy do własnego biznesu

Czego jeszcze możesz się dowiedzieć?

 • poznasz matrycę umysłu handlowca – strategię wykorzystującą w sprzedaży wszystkie zmysły oraz sprzedaż angażującą potencjał lewej i prawej półkuli mózgu,
 • nauczysz się wykorzystywać w rozmowie handlowej techniki pamięciowe; tak aby stworzyć w umyśle prawdziwy obraz potrzeb i oczekiwań klienta oraz zostać przez niego zapamiętanym na długi czas,
 • dowiesz się, jak poprowadzić prezentację handlową "godną zapamiętania" dla większej grupy osób,
 • dowiesz się, w jaki sposób na uwagę i pamięć konsumenta oddziałuje marketing narracyjny i dlaczego warto w reklamie wykorzystywać metaforę,
 • otrzymasz przepis na pobudzenie swojej kreatywności sprzedawcy.

To prawdopowobnie jedyna książka na rynku, która odkrywa możliwości wpływania poprzez pamięć i mnemotechniki na zysk w biznesie. Pokazuje, jak wykorzystywać to w praktyce, niezależnie od tego, czy prowadzisz małą, nawet jednoosobową firmę, czy zarządzasz dużym przedsiębiorstwem.

Najważniejsze jednak jest to, że te techniki są niezmienne, bo tak po prostu działa ludzka pamięć. Warto zgłębić ten temat, choćby z ciekawości. Albo dlatego, żeby zdobyć przewagę nad konkurencją i po prostu lepiej zapadać w pamięć klientom. To lektura obowiązkowa dla wszystkich, których interesuje psychologia sprzedaży czy psychologia reklamy i nowe podejście do tych tematów.

Czy będzie to książka, która zrewolucjonizuje Twoje podejście do biznesu? Warto się z nią zapoznać i to ocenić.

 

Kup teraz

Pobierz darmowy fragmentpdf_icon2Rozmiar: 3,6 MB

Promocje eBooki

Codziennie promocja
innej książki !

Kursy video IT

Kursy video z serii IT

Biznes IT

Książka z serii Biznes IT

Life Architect

Pakiety

J. Maxwell

Polecamy

Jak pracując mniej, zarabiać więcej

Jak pracując mniej, zarabiać więcej

Poznaj 5 sprawdzonych dróg do wolności finansowej. Czy...

Więcej w : Rekomendowane

Ebook za darmo

Słodycze sukcesu

Słodycze sukcesu

Poznaj 15 fascynujących artykułów m.in. o sukcesie, altruizmie,...

Więcej w : E-booki za darmo

O zdrowiu

Zdrowe odżywianie i jego sekre…

Zdrowe odżywianie i jego sekrety

W jaki sposób odpowiednie zdrowe odżywianie,  poprzez dobór odpowiednich produktów żywieniowych może polepszyć Twoje zdrowie medycyna niekonwencjonalna . Czy wiesz dlaczego jedzenie jest nałogiem dla większości ludzi? Nałogiem? Dziwne, nieprawdaż? A...

Więcej w : Zdrowe odżywianie

Czytaj więcej...

Biznes i kariera

Import pieniędzy

Import pieniędzy

Jak bezpiecznie importować towary z Chin i UE zarabiając setki tysięcy złotych rocznie? Jeżeli jesteś przedsiębiorcą i zajmujesz się szeroko pojętym handlem, to prędzej czy później zadasz sobie pytanie: "Jak najtaniej...

Więcej w : Własna firma

Czytaj więcej...
Designed by :