Książki, poradniki, ebooki, audiobooki -
Rozmowa kwalifikacyjna

header_top2.png

Promocja dnia

30% taniej na książki informatyczne !
Codziennie inna książka.

Promocja 20%

20% taniej na książki klasy business !
Codziennie inna książka.

Promocja o 20%

20% taniej na książki "Sztuka życia" !
Codziennie inna książka.

Promocja - 20%

20% taniej na książki z serii Poradniki !
Codziennie inna książka.

Jesteś tutaj:

Praca i kariera

Rozmowa kwalifikacyjna

rozmkwalPodchwytliwe odpowiedzi na pytania stawiane na rozmowie kwalifikacyjnej, dzięki którym szybciej dostaniesz lepszą pracę.

Rozmowa kwalifikacyjna często niestety nie jest szczerą rozmową między dwojgiem zainteresowanych sobą ludzi.

Taka jest rzeczywistość. Jeśli chcesz dostać pracę, musisz zdać ten egzamin, zwany "rozmową kwalifikacyjną", lepiej niż wszyscy pozostali kandydaci. Zwycięzca bierze wszystko, każde miejsce poza pierwszym oznacza przegraną.

Rozmowa kwalifikacyjna to nie jest zwykła formalność. Odpowiedzi, jakich udzielisz rekruterowi, zadecydują o tym, czy zobaczy on w Tobie idealnego kandydata na proponowane stanowsko, czy może beznadziejny przypadek, którym nie warto sobie zawracać głowy.

Postaw się przez chwilę na miejscu pracodawcy, który potrzebuje pracownika. Z setek kandydatów musi wybrać tego jednego, z którym ma zamiar związać się na dłużej. Chce mieć pewność, że to będzie możliwie najlepszy wybór.

I dlatego na podstawie krótkiej rozmowy chce wyciągnąć jak najwięcej wniosków.
I właśnie dlatego:

"Prawie nigdy zadawane pytania nie mają na celu uzyskanie informacji wprost, bardzo często są podchwytliwe i mające na celu pokazanie głębszej struktury tożsamości zawodowej kandydata... "

Marcin Wiśniowski, autor

Teraz wiesz, skąd biorą się te wszystkie dziwne pytania? I dlaczego mimo odpowiednich kwalifikacji możesz nie dostać tej pracy, gdy nie będziesz się mieć na baczności, odpowadając na pozornie niewinne pytania?

Dostaniesz ściągę, dzięki której znakomicie zdasz ten pokręcony egzamin.

WALKA JEST NIERÓWNA. Przeciwnik ucieka się do podstępów. Cały sztab psychologów długo pracował nad tym, by Cię jak najlepiej rozszyfrować. Spontaniczne i szczere odpowiedzi mogą Cię w ciągu kilku chwil pogrążyć i zdyskwalifikować w walce o upragnione stanowisko.

Co naprawdę interesuje pracodawcę?

Nie ma osoby, która w pełni spełniałaby wszystkie wymagania. A to znaczy, że wygrywa ten, kto najbardziej przekonująco opowie o sobie w taki sposób, że rekrutujący zobaczy w nim to wszystko, czego szuka. Nawet jeśli będą to tylko pozory.

Oto co chce w Tobie odnaleźć rektuter i pracodawca:

 • Motywację do działania – musisz mieć chęci do pracy, gotowość do poświęceń i dawania z siebie jak najwięcej.
 • Motywację do osiągania celów – musisz pokazać, że osiąganie celów i realizacja powierzonych zadań w jak najlepszym standardzie to Twoja rola.
 • Energię życiową – dobrze jest się zaprezentować jako osoba mająca dużo energii, lubiąca działać, aktywnie podchodząca do życia i obowiązków; pokaż, że potrafisz zdobyć się na dodatkowy wysiłek.
 • Zdeterminowanie – parcie do przodu i realizacja zadań mimo przeciwności losu to bardzo ważna cecha dobrego pracownika.
 • Umiejętności interpersonalne – każda praca wymaga współpracy z ludźmi, bardzo ważne są umiejętności rozmawiania, krytykowania, przyjmowania uwag, negocjowania i przekonywania.
 • Zdolności wywierania pozytywnego wrażenia na ludziach – w wielu zawodach pozytywne wrażenie, jakie potrafimy wywołać u innych, to podstawa dalszej współpracy, nie tylko w stosunku do klienta, także do współpracowników.
 • Pewność siebie – przekonanie o własnej wartości, jednak bez przesadnego zarozumialstwa; ważna jest umiejętność rozmawiania z każdym, niezależnie od rangi i ważności takiej osoby w firmie.
 • Zdolności analizy sytuacji/problemu – jest to podstawowa zdolność w pracy, umiejętność rozpoznania elementów i rozkładania na drobne łatwe do przemyślenia części.
 • Skłonność do poświęceń – umiejętność postawienia wszystkiego na jedną kartę, najważniejsza jest realizacja powierzonych zadań, bez względu na koszty własne.
 • Perfekcjonizm – nastawienie na najlepsze rezultaty i niezadowalanie się półśrodkami.
 • Odpowiedzialność – branie odpowiedzialności za swoje działania, dojrzałość w podejmowaniu trudnych decyzji.
 • Samodzielność – pracownik musi umieć działać bez prowadzenia za rękę; musi także wiedzieć, kiedy takiej pomocy potrzebuje i nie bać się o nią prosić bez zachęt ze strony przełożonych.
 • Podporządkowanie normom pracy – nietracenie czasu na rozmyślania, jak by coś zrobić inaczej; ważne, aby robić tak, jak się od nas tego oczekuje.
 • Skuteczność w działaniu – szybkie i sprawne wykonywanie obowiązków czyni z człowieka dobrego pracownika.
 • Nastawnie na zysk firmy – wszystkie działania mające na celu zredukowanie kosztów, potrzebnego czasu na realizację, są premiowane.

To tylko mały wycinek. Czy wiesz, dlaczego potrzebujesz pomocy?

Co znajdziesz w książce
"Rozmowa kwalifikacyjna. Przekonujące odpowiedzi na trudne pytania"?

Dowiesz się, na czym polega podchwytliwość różnych pytań, co możesz zdradzić w takich odpowiedziach. Pokaże Ci, jak takie pytania wykorzystać do własnych celów.

Najważniejsze to nie wpaść w pułapkę, jaką zastawia na Ciebie osoba rekrutująca. To już pierwsza korzyść. Drugą jest możliwość przedstawienia się w pozytywnym świetle i zabłyśnięcia na tle innych kandydatów, których większość nie będzie potrafiła zaprezentować się dobrze. Nie dość, że pokaże Ci, jak nie dać się podejść trudnym pytaniem, to dowiesz się, jak takie pytanie wykorzystać i dostać pracę na bardzo dobrych warunkach.

 

Pobierz darmowy fragmentpdf_icon2Rozmiar: 1,0 MB

 

Kup teraz

Promocje eBooki

Codziennie promocja
innej książki !

Kursy video IT

Kursy video z serii IT

Biznes IT

Książka z serii Biznes IT

Life Architect

Pakiety

J. Maxwell

Polecamy

Myśl jak człowiek biznesu

Myśl jak człowiek biznesu

Każdy biznes, przedsiębiorstwo, sukces, zaczyna się w świecie...

Więcej w : Rekomendowane

Ebook za darmo

Kobieta a mężczyzna

Kobieta a mężczyzna

Poznaj podstawowe różnice psychologiczne pomiędzy kobietą a mężczyzną...

Więcej w : E-booki za darmo

O zdrowiu

Zwalcz stres

Zwalcz stres

Poznaj skuteczne sposoby głębokiej relaksacji i radzenia sobie ze stresem, aby móc cieszyć się życiem w pełni. To, co za chwilę przeczytasz odmieni relacje na linii Ty - Twój stres. Na...

Więcej w : Ciało i duch

Czytaj więcej...

Biznes i kariera

Marketing impulsowy

Marketing impulsowy

Jak wywołać u Klienta impuls do zakupu i zacząć sprzedawać znacznie więcej. Jak stworzyć właściwe warunki, by klienci kupowali chętnie i dużo? Jak zarobić na usługach dodatkowych? Jak wywołać u klienta...

Więcej w : Własna firma

Czytaj więcej...
Designed by :