Książki, poradniki, ebooki, audiobooki -
Dolomity Brenta i grupa Adamello-Presanella. 30 tras hikingowych

header_top2.png

Promocja tygodnia

50% taniej na książki informatyczne !
Co tydzień inna książka.

Promocja tygodnia o 50%

Taniej na książki klasy business !
Co tydzień inna książka.

Promocja tygodnia 50%

Taniej na książki "Sztuka życia" !
Co tydzień inna książka.

Promocja tygodnia - 50%

Taniej na książki z serii Poradniki !
Co tydzień inna książka.

Jesteś tutaj:

Przewodniki

Dolomity Brenta i grupa Adamello-Presanella. 30 tras hikingowych

bethmcPrzyjazd do Madonny di Campiglio jest jak podróż w czasie - tak wiele historii kryją zarówno ścieżki tej perły Dolomitów, jak i otaczające ją góry. Pośród wszystkich grup górskich w Dolomitach grupa Brenta wyróżnia się różnorodnością krajobrazów i widoków, a także bogactwem tras trekkingowych i dróg wspinaczkowych, które być może nie mają sobie równych. Od wędrówek przepięknymi dolinami w otoczeniu potężnych skalnych ścian po śmiałe trasy biegnące powyżej 3000 m n.p.m. półkami przecinającymi pionowe ściany.

Tysiące szczytów i turni, nad którymi górują takie olbrzymy jak Cima Brenta, Cima Tosa, Crozzòn di Brenta, Torre di Brenta, Pietra Grande oraz wspaniała, niebywale strzelista turnia Campanile Basso. I jakby tyle piękna nie wystarczało, aby uczynić dolinę Valle di Campiglio atrakcyjną, tej wschodniej, typowo dolomickiej części towarzyszy zachodnia część o charakterystyce tak alpejskiej, jakbyśmy znaleźli się w dolinie Val d’Aosta.

Tu, w Grupie Presanella i Adamello, królują wysokie szczyty z rozsianymi u ich podnóży pełnymi uroku jeziorami polodowcowymi - kraina łąk, skał i wody, która oczy syci kolorami, a duszę napełnia spokojem. To właśnie do tych dwóch światów trafiają turyści przemierzający ścieżki Dolomitów Brenta; mogąc każdego dnia podróżować przez dwie odmienne krainy, tak jakby przeżywali różne wakacje w ramach jednego wyjazdu. Wędrowcom, którzy zechcą ruszyć na wędrówkę tymi gościnnymi ścieżkami wśród zadziwiających natu-ralnych scenerii, życzę, aby znaleźli spokój, harmonię i pogodę ducha, które towarzyszyły mi podczas moich samotnych wypraw wokół Madonny di Campiglio. Roberto Ciri.

 

Roberto Ciri - urodzony w 1968 roku w Foligno, mieszka w prowincji Brescia. Zdobywca setek alpejskich szczytów, od masywu Mont Blanc po Dolomity Friulskie. Od 2005 roku zarządza stroną internetową vienormali.it, poświęconą klasycznym drogom na szczyty Alp, a od 2012 roku stroną internetową 3000dolomiti.it, poświęconą szczytom Dolomitów o wysokości ponad 3000 m. W 2007 roku opublikował w Nordpress Edizioni swój pierwszy przewodnik Vie Normali delle Dolomiti - Marmolada su 102 cime nel gruppo della Marmolada, a pięć lat później pierwsze książki w wydawnictwie Idea Montagna Editoria e Alpinismo: 3000 delle Dolomiti (ten przewodnik ukaże się latem 2023 roku w wydawnictwie Bezdroża), 111 Cime attorno a Cortina oraz kilka przewodników z serii Vie Normalii Sentiero Italia CAI. Od 2014 roku jest członkiem naukowym GISM (Grupy Włoskich Pisarzy Górskich). Jako licencjonowany przewodnik wysokogórski, oprócz przygotowywania, a także prowadzenia wycieczek i zajęć przyrodniczych dla dorosłych i dzieci, zajmuje się astrofotografią i upowszechnianiem astronomii.

 

Kup teraz

Promocje eBooki

Codziennie promocja
innej książki !

Kursy video IT

Kursy video z serii IT

Biznes IT

Książka z serii Biznes IT

Poradniki

Książka z serii
Poradniki, Przewodniki

Podróże

Książka z serii
Podróże, Przewodniki

Psychologia

Książka z serii
Psychologia i filozofia,
Rozwój duchowy

O zdrowiu

Sekrety Salsy

Sekrety Salsy

Czy 2 kroki do tyłu po zrobieniu kroku naprzód to porażka? Nie!!! To jest SALSA! „Sekrety Salsy” to pierwszy na polskim rynku wydawniczym osobisty przewodnik w głąb tanecznego świata, do którego...

Więcej w : Ciało i duch

Czytaj więcej...

Biznes i kariera

Zarabiaj na nieruchomościach

Zarabiaj na nieruchomościach

7 powodów dlaczego powinieneś przeczytać ten poradnik zanim zaczniesz inwestować w nieruchomości! Wojciech Orzechowski inwestuje z sukcesem od 2006 roku. Zarabianie na nieruchomościach jest nie tylko jego profesją, ale przede wszystkim...

Więcej w : Inwestowanie

Czytaj więcej...
Designed by :