Klasyka hakera
Socjotechniki w praktyce. Podręcznik etycznego hakera
- Szczegóły
- Kategoria: Klasyka hakera
Systemy zabezpieczające infrastrukturę informatyczną i zasoby cennych danych są coraz bardziej wyrafinowane. Jednak nawet najlepszy system nie jest silniejszy od swojego najsłabszego elementu. A skoro mowa o cyberbezpieczeństwie, to jego najpodatniejszym ogniwem jest człowiek. Korzystając z osiągnięć inżynierii społecznej, cyberprzestępcy opracowują nadzwyczaj skuteczne metody ataków - wykorzystanie ludzkiej natury okazuje się najprostsze.
Ta książka jest doskonałym wprowadzeniem do inżynierii społecznej. Omawia koncepcje psychologiczne leżące u podstaw tej dyscypliny i jej aspekty etyczne. Zaprezentowano tu narzędzie ułatwiające korzystanie z technik inżynierii społecznej w atakach socjotechnicznych. Następnie szczegółowo pokazano etapy złożonego ataku phishingowego, prowadzonego w celu kradzieży danych uwierzytelniających użytkowników.
Bug Bounty Bootcamp. Przewodnik po tropieniu i zgłaszaniu luk w zabezpieczeniach
- Szczegóły
- Kategoria: Klasyka hakera
Wyśledzenie luki w zabezpieczeniach aplikacji i przejęcie kontroli nad chronionym zasobem jest wyjątkowo ekscytującym doświadczeniem: oto dzięki własnym umiejętnościom można pokonywać kolejne ograniczenia i osiągać cele, które na pozór wydają się nierealne. Od pewnego czasu takie eksperymenty z hakowaniem można prowadzić całkowicie legalnie, a nawet nieźle na tym zarabiać. Wiele firm uruchamia programy bug bounty, w ramach których nagradza hakerów i badaczy bezpieczeństwa za odnajdywanie luk w zabezpieczeniach w korporacyjnych systemach.
Ta książka jest kompleksowym i praktycznym przewodnikiem po hakowaniu aplikacji internetowych w ramach udziału w programach bug bounty. Znajdziesz w niej wszystkie niezbędne informacje, od budowania relacji z klientami i pisania znakomitych raportów o błędach w zabezpieczeniach po naukę zaawansowanych technik hakerskich.
Sztuka podstępu. Łamałem ludzi, nie hasła. Wydanie II
- Szczegóły
- Kategoria: Klasyka hakera
Łącząc techniczną biegłość ze starą jak świat sztuką oszustwa, Kevin Mitnick staje się programistą nieobliczalnym.
Już jako nastolatek swoimi umiejętnościami zastraszył całą Amerykę. Z czasem stał się najsłynniejszym hakerem świata i wrogiem publicznym numer jeden - okrzyknięty przez media groźnym cyberprzestępcą, gorliwie ścigany przez FBI, w końcu podstępem namierzony, osaczony i spektakularnie ujęty... Uzbrojony w klawiaturę został uznany za groźnego dla społeczeństwa - wyrokiem sądu na wiele lat pozbawiono go dostępu do komputera, internetu i telefonów komórkowych. Życiorys Kevina Mitnicka jest jak scenariusz dobrego filmu sensacyjnego! Nic zatem dziwnego, że doczekał się swojej hollywoodzkiej wersji. Genialny informatyk czy mistrz manipulacji? Jak naprawdę działał człowiek, wokół wyczynów i metod którego narosło tak wiele legend? Jakim sposobem udało mu się włamać do systemów takich firm, jak Nokia, Fujitsu, Novell czy Sun Microsystems?!
Odliczając do dnia zero. Stuxnet, czyli prawdziwa historia cyfrowej broni
- Szczegóły
- Kategoria: Klasyka hakera
Pierwszy „strzał” zwiastujący erę wojen cyfrowych padł na przełomie 2009 i 2010 roku w zakładzie wzbogacania uranu pod Natanz w środkowym Iranie. Przedstawiciele jednostki ONZ odpowiedzialnej za monitorowanie irańskiego programu nuklearnego zorientowali się, że wirówki służące do wzbogacania uranu zaczęły się psuć na ogromną skalę bez pozornie wytłumaczalnych przyczyn.
Nie wiedzieli jeszcze, że kilka miesięcy wcześniej, w czerwcu 2009 roku, ktoś dyskretnie uruchomił niszczycielską broń cyfrową na komputerach w Iranie. Ta broń, nazwana Stuxnet, po cichu wśliznęła się do krytycznych systemów w Natanz z jednym zadaniem: sabotować program nuklearny w Iranie.
Nie, to nie jest kolejna powieść science fiction. Na stronach tej książki znajdziesz całą historię tej pierwszej na świecie cyberbroni, od jej genezy za murami Białego Domu do skutków jej użycia w irańskim zakładzie.
Duch w sieci. Autobiografia największego hakera wszechczasów
- Szczegóły
- Kategoria: Klasyka hakera
Kevin Mitnick, najsłynniejszy (były) haker świata, był tematem niezliczonych artykułów i programów telewizyjnych, idolem młodych hakerów, a swego czasu także najbardziej poszukiwanym przez FBI przestępcą cyberprzestrzeni. FBI oszacowało jego włamania na wartość 300 milionów $. Sam Mitnick podkreśla, że nigdy nie sprzedawał zdobytych danych ani ich nie wykorzystywał do celów osobistych. Hakował największe korporacje świata dla samego złamania kodu, dla zabawy, z ciekawości. By udowodnić światu i samemu sobie, że jest najlepszy.
Bo był. I jest nadal.
Po odbyciu kary w więzieniu federalnym, Kevin Mitnick wyszedł na wolność i przeszedł na druga stronę barykady. Dziś pracuje dla największych firm świata jako konsultant do spraw zabezpieczeń i jest w tym najlepszy. Po 7 latach milczenia, zaprzysiężonego przed rządem USA, wreszcie przemówił. Przy współpracy Williama L. Simona spisał historię swojego życia i wydał ją pod tytułem "Duch w sieci. Autobiografia" (sierpień 2011).