Inne - Cad/CAM
Projektowanie architektoniczne. Wprowadzenie do zawodu architekta. Wydanie III
- Szczegóły
- Kategoria: Inne - Cad/CAM
Nim wybierzesz zawód, poznaj przedmiot swoich studiów
Architekt ma w sobie coś z boga. Przecież kreuje świat. Formę i funkcję budynków, krajobrazy, a nawet przestrzeń naszych mieszkań. Wpływa na otoczenie, świadomie umieszczając w nim kolejne elementy, zmieniające lub podkreślające charakter przestrzeni. Architekci potrafią zaprojektować prawdziwe dzieła sztuki, doskonałe zarówno wizualnie, jak i użytkowo - czyniące życie po prostu piękniejszym.
Jeśli właśnie takie projekty stanowią dla Ciebie inspirację i motywują Cię do tego, by myśleć o wyborze architektury jako kierunku studiów, to wspaniale! Teraz kolejnym krokiem powinno być zgłębienie tajników zawodu: poznanie zasad projektowania architektonicznego, opanowanie współczesnych narzędzi pracy i reguł, jakimi należy się kierować podczas współdziałania z klientem.
Projektowanie architektoniczne. Wprowadzenie do zawodu architekta. Wydanie II
- Szczegóły
- Kategoria: Inne - Cad/CAM
I Ty możesz zostać architektem!
Zasady projektowania architektonicznego.
Narzędzia pracy współczesnego architekta.
Współpraca z klientem i proces projektowy.
Architektura otacza nas zewsząd i w niemałym stopniu wpływa na nasze codzienne życie. I chociaż większość społeczeństwa czuje się w pełni uprawniona do wygłaszania na jej temat krytycznych sądów, mamy o tej dziedzinie dość mgliste pojęcie. Bo czy naprawdę znamy przebieg procesu projektowania architektonicznego, zasady, którym jest on podporządkowany, realia pracy architektów?
Niestety nie. Co gorsza, nawet wielu studentów architektury przy wyborze przyszłej profesji często kieruje się raczej romantycznymi wyobrażeniami niż rzetelną wiedzą na jej temat.
3D CAD i Autodesk 123D. Modele 3D, wycinanie laserowe i własnoręczne wytwarzanie
- Szczegóły
- Kategoria: Inne - Cad/CAM
Wielu rasowych majsterkowiczów posługuje się wyłącznie klasycznymi narzędziami ręcznymi. Wielu z nich nigdy nie zhańbiłoby się wykorzystaniem aplikacji CAD, uznając je za zbyt nowomodne. A przecież komputer jest świetnym narzędziem, dzięki któremu praca może stać się jeszcze bardziej ciekawa i inspirująca. Ostatnio niezwykle modne wydruki 3D otwierają konstruktorom amatorom nowe niesamowite możliwości - wystarczy tylko uruchomić wyobraźnię i zacząć projektować!
Trzymasz w ręku książkę przeznaczoną dla wszystkich hobbystów, majsterkowiczów, artystów i projektantów. Dzięki niej szybko zaczniesz posługiwać się aplikacjami pakietu Autodesk 123D, aby zeskanować lub zaprojektować od podstaw niemal wszystko, co sobie wyobrazisz. 123D Design, 123D Catch, 123D Meshmixer, 123D Sculpt+ oraz 123D Make pozwolą Ci zaprojektować konkretne elementy mechaniczne, skomplikowane bryły, a nawet obiekty podobne do żywych istot.
Edgecam. Wieloosiowe frezowanie CNC
- Szczegóły
- Kategoria: Inne - Cad/CAM
Poznaj możliwości Edgecam! Wkrocz w świat programowania NC!
Odkryj środowisko Edgecam i oferowane przez nie narzędzia.
Naucz się przygotowywać obróbkę i wybierać właściwą strategię.
Poznaj operacje wiercenia oraz frezowania 3-, 4- i 5-osiowego.
Obrabiarki sterowane numerycznie stały się standardowym wyposażeniem firm produkcyjnych i narzędziowych. Są wykorzystywane do wytwarzania komponentów mających zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu (m.in. w branży lotniczej, motoryzacyjnej, medycznej, narzędziowej, naftowej). Rosnącej potrzebie stosowania tego typu maszyn towarzyszy zwiększone zapotrzebowanie na specjalistów zdolnych do ich programowania oraz na sprawdzone rozwiązania, za pomocą których można tworzyć, testować, symulować i optymalizować programy NC, a także dobierać właściwe narzędzia. Jednym z takich rozwiązań jest środowisko Edgecam – niezwykle popularne i wszechstronne oprogramowanie, umożliwiające programowanie różnych typów obrabiarek CNC oraz wizualizację uzyskanych wyników.
Airport City. Strefa okołotniskowa jako zagadnienie urbanistyczne. Monografia
- Szczegóły
- Kategoria: Inne - Cad/CAM
Porty lotnicze mają szczególne znaczenie dla współczesnych miast. Są nie tylko miejscami, w których startują i lądują samoloty, lecz także punktami węzłowymi, gdzie łączy się lokalność i globalność. Węzły transportowe zawsze pełniły istotną rolę w powstawaniu i rozwoju miast. Porty morskie, stacje kolejowe czy ważniejsze skrzyżowania dróg były miejscami intensywnych kontaktów, gdzie rozwijały się struktury osadnicze. Stawały się ośrodkami wzrostu gospodarczego, a jako uprzywilejowane lokalizacje przyciągały inwestycje i stawały się przedmiotem intensywnego zagospodarowania przestrzennego. Podobne zjawisko można zaobserwować w przypadku lotnisk, a wraz ze wzrostem ilości przewożonych pasażerów i ładunków terminal pasażerski obrasta szeregiem dodatkowych funkcji. Strefy okołolotniskowe to miejsca prestiżowe i dobrze skomunikowane, które przyciągają nowe funkcje komercyjne. Kolejne inwestycje powstają często na zasadzie „efektu kuli śnieżnej", co prowadzi do tworzenia nowego typu obszarów zurbanizowanych, nazywanych „Airport City". Są to miejsca, gdzie koncentruje się przepływ ludzi, dóbr i kapitału i gdzie ogniskują się współczesne procesy urbanizacji w globalnej gospodarce. Ale czy „Airport City" ma się tak do city, jak galeria handlowa do galerii albo park przemysłowy do parku? Czy w miejscach tych może powstać przestrzeń miejska, a jeśli tak, to jakiego rodzaju jest to miasto?